INTERVIEW art magazínu NY-Art News s Jindřichem Lípou

NEWYORSKÝ MAGAZÍN  NY-Art News mi nabídl článek o mé výtvarné práci. Jedná se o online umělecký časopis se zaměřením hlavně na scénu umění, kultury a trhu s uměním v New Yorku. Jeho dosah je 25 000 pravidelných čtenářů.

Naše vzájemná komunikace se uskutečnila přes Zoom. Děkuji tímto šéfce projektu Barbaře, která mne jménem art magazínu oslovila. Děkuji také D’Andree Brady, která interview příjemně vedla a článek napsala. Museli jsme zvolit vhodnou dobu, neboť bylo třeba zohlednit šestihodinový časový rozdíl mezi Prahou a New Yorkem. Chci tímto poděkovat i kolegovi výtvarníkovi Markovi, který náš cca hodinový rozhovor ustál jako tlumočník se ctí…

Zde INTERVIEW art magazínu NY-Art News s výtvarníkem Jindřichem Lípou

Fotografie použité v článku:

Velkoformátový obraz Jindřicha Lípy PERNÝ DEN poslán přes mezin. galerii zákazníkovi do Cambridge

Mezinárodní Galerie SAATCHI ART, se sídlem v Los Angeles, která mne zastupuje s nabídkou mých děl v rámci USA, prodala tento můj obraz PERNÝ DEN, zákazníkovi z Velké Británie, přímo do Cambridge. Název obrazu koresponduje s filmem kapely Beatles – Perný den. Je to pro mne tematická srdcovka. Beatles – Brouci – jsou ikonou v historii a vývoji muziky na celém světě. Vedle artu se celý život také věnuji muzice (bicí nástroje) a repertoár Beatles byl v určitých obdobích mého veřejného vystupování jeho hlavní náplní (klub Image v pařížské ulici v Praze atd…).

Prodaný obraz PERNÝ DEN do Cambridge (acryl, plátno 120x180cm):

Přečíst celý článek